Przychodnia weterynaryjna Feniks

Operacja samicy jeża o imieniu Jeżówka

Zostaw swój komentarz

Trafiła do nas po wypadku samochodowym samica jeża. Dałyśmy jej na imię Jeżówka. Wynikiem tego wypadku był między innymi przedwczesny poród z którego urodziło się sześć jeżątek.Niestety samica nie była w stanie sama karmić maluchów i trzeba je było dokarmiać. Po sześciu dniach od porodu Jeżówka zaczęła krwawić.

Jeżówka.    Jeżówka. (1)

Czytaj więcej »

Ropomacicze u króliczki – opis przypadku

Zostaw swój komentarz

Do naszej Lecznicy trafiła 7 letnia króliczka Sasza na rutynowe strzyżenie. Jest naszym częstym gościem, bo włos odrasta jej bardzo szybko a czuje się najlepiej, gdy ma króciutkie futerko.
Króliczka nie wykazywała żadnych objawów chorobowych, była wesoła, apetyt miała zachowany, bobki robiła normalne.
Ropomacicze (1)      Ropomacicze (2)

Czytaj więcej »

Koteczka z ogródków działkowych

Zostaw swój komentarz

Koteczka z ogródków działkowych.
Na ogródkach działkowych dobrzy ludzie dokarmiali koty. Tych kotów było kilka, więc łatwo było je zapamiętać.Wśród nich znajdowała się również czarna, drobna kociczka.
Na kilka dni zniknęła z ogródków działkowych, a kiedy wróciła miała ranę szarpaną w szerz całego brzucha.
Kotdziałkowy z raną (3)

Czytaj więcej »

Szycie opuszka

Zostaw swój komentarz

Kiedy pies pobiegnie w krzaki nie zawsze kończy się to szczęśliwym spacerem. Niestety ludzie wyrzucają śmiecie dokładnie wszędzie i te niebezpieczne dla życia i zdrowia zwierząt również. Nikt nie myśli o tym pozbywając się odpadów, że nie żyjemy na tym świecie sami i że otacza nas bardzo wiele żywych istot. Potłuczone szkło jest niezwykle niebezpieczne dla wszystkiego co żyje. Dla tego pieska przyjemny spacer z opiekunem zakończył się szyciem rany i  kilkudniowym leczeniem.

Opuszek (4)

Czytaj więcej »

Szczurek o imieniu Mysia w wieku 2 lat

Zostaw swój komentarz

Misia trafiła do naszej Przychodni z guzkiem pod pachą wielkości małej śliwki węgierki. Bardzo dzielna szczurzyca starała się radzić sobie z dodatkowym ciężarem.Opiekunowie zwlekali z decyzją o zabiegu.

Bali się, ze Misia nie obudzi się po operacji. Gdy guz zaczął Misi przeszkadzać zdecydowali się na zabieg.

szczurek 1 a (5)

Czytaj więcej »

Amputacja palca

Zostaw swój komentarz

Jeden z palców kończyny piersiowej u jamnika wskutek przewlekłego stanu zapalnego lub procesu nowotworowego uległ znacznemu powiększeniu i sprawiał pacjentowi ból. Wymagał usunięcia chirurgicznego.

Przychodnia 3 z (368)

Czytaj więcej »

Powrót do góry