Przychodnia weterynaryjna Feniks

Wielkimi krokami idą Święta zbieramy paczki w Feniksie do 13 12. 2016.

Wielkimi krokami idą Święta zbieramy paczki w Feniksie do 13 12. 2016.

Nasza Przychodnia, ciągle komuś pomaga i stale zbieramy paczki dla jakiegoś malutkiego dziecka, czy też dla większych trochę dzieci. Obiecaliśmy sobie solennie, że się wycofamy i już nie będziemy niczego więcej zbierać. Los jednak podjął inną decyzję.
43805ba2
Nidy nie zostajemy obojętni na nieszczęścia dzieci i zwierząt. Razem z Państwem jak zwykle możemy cuda zdziałać i zorganizować kolejnym dzieciakom ciepłe, rodzinne Święta bez lęku i strachu.
Można rzec sytuacja jest wyjątkowa i potrzebna jest Państwa pomoc, ale która z tych sytuacji jak dotąd nie była wyjątkowa ?
Nasza znajoma jest nauczycielką w szkole specjalnej. Panuje tam taka niepisana zasada, że nauczyciele swoimi podopiecznymi zajmują się nawet po ukończeniu tej szkoły. Dziewczynka o której mowa ukończyła już szkołę, bo ma teraz 18 lat.
Nasza znajoma nauczycielka opowiedziała nam historię jednej z rodzin, której pomaga i poprosiła nas o pomoc.

Dziewczynka zatrzymała się w wieku lat ośmiu, cierpi na niedorozwój umysłowy. Nie jest nawet w małym stopniu samodzielna. Mieszka z rodzicami, którzy są niepełnosprawni intelektualnie ( oboje ) i utrzymują się tylko z jednej pensji w wysokości 1700 zł miesięcznie brutto, ponieważ pracuje tylko tata, matka zaś zajmuje się niepełnosprawną córką i malutką wnuczką. Od roku rodzina się powiększyła i na świecie pojawiła się dziewczynka, która jest owocem gwałtu na niepełnosprawnej, chorej dziewczynce. Ciśnie się tu na usta cała masa słów, ale to im nie pomoże. W tej sprawie pomaga szkoła. My zaś zajmijmy sie podniesieniem warunków życia tej rodziny. W mieszkaniu jest czyściutko, maleńka jest zadbana i w pełni zdrowa. Rodzina stara się jak potrafi. Opieka społeczna dokłada się do rachunków. Brakuje im wszystkiego, ale mimo to są pogodni i pełni wzajemnej miłości i szacunku.
Ci ludzie nie mają w domu nawet łazienki i bieżącej wody. Trudno to sobie wyobrazić w obecnych czasach, ale niestety tak jest. Maleńkie dziecko i trzy osoby niepełnosprawne żyją bez tak podstawowej rzeczy jak bieżąca woda, która leci bezpośrednio z rur… Z tym też łączy się chociażby pralka. Woda grzana jest w dużych garnkach i tak się robi pranie.
Wspólnymi siłami łazienkę dla tych ludzi można zrobić. Przywieźliśmy z Łodzi pojemniki na szambo, co było największym wydatkiem, ale udało się zebrać wśród znajomych pieniądze i zakupiliśmy pojemniki.
Lista potrzebnych rzeczy jest długa, ale jak zawsze w takich mamy nadzieję, że na państwa dobrych sercach możemy się wesprzeć.
Potrzebne są rzeczy do zrobienia łazienki jak i do codziennego życia.
Potrzebny jest zwyczajnie Święty Mikołaj.

Kto więc z Państwa chciałby wraz z naszą Przychodnią zostać Świętym Mikołajem, to zapraszamy.
Cuda zdarzą się, bo siła jest w ludziach i wspólnym działaniu.

Bardzo byśmy chcieli, żeby każdy, kto tą wiadomość przeczyta zawitał do nas z chociaż jednym produktem, to moglibyśmy zrobić super fantastyczną paczkę.
Zawsze dajecie Państwo z siebie bardzo wiele serdeczności i wykazujecie ogrom empatii przy każdej organizowanej przez naszą Przychodnię akcji. Czasem są to tak wzruszające historię, że nie jedną łezkę uroniłyśmy.
Można również udostępniać , bo w taki sposób również pomagamy.

Drugi maluch dla którego zbieramy paczkę jeszcze nie wie, jak jest na świecie, bo zobaczy go tuż po Wigilii, kiedy się urodzi. Mama tego maleństwa jest jeszcze bardzo młodziutka, ale na swoją małą fasolkę, czeka pełna miłości, ale niestety i lęku, bo na tą chwile wyprawki dla maleństwa nie ma. Dobrze jest przygotować bezpieczne jutro temu dziecku i pokazać dobrych ludzi na niezaczętej jeszcze drodze życia.
Zbieramy dla tego maleństwa wyprawkę.
Od wanienki do kąpieli począwszy, a na zabawkach kończąc.

Listę potrzeb umieszczamy na dole wiadomości.

Dla rodziny potrzebujemy :

– produkty spożywcze,
– przed samymi Świętami mięso, ryby, warzywa,
– puszki z groszkiem itd.
– kosmetyki,
– środki czyszczące,
– artykuły gospodarstwa domowego,
– słodycze,
– ozdoby choinkowe,
– zabawki,
– ubrania i ubranka

żeby zrobić kanalizację i łazienkę :

– glazury 5 m 2, ( około 28 zł m 2 ),
– fuga ( około 65 zł ),
– kolana kanalizacyjne ( 15 sztuk x 7 zł = 105 zł ),
– rura 2 metry bierzące ( 6 sztuk x 18,99 = 113, 88 zł ),
– pokrywa szamba 400mm ( 2 sztuki x 158 = 316 zł ),
– ogrzewacz wody sole 60 c 349 zł,
– wc kompakt style lejowy 189 zł,
– płyta osb 18 mm ( 4 sztuki x 60 zł = 240 zł ),
– hydrofor jpg 8005 c zbiornik 20 litrów = 286 zł,
– bateria prysznicowa ferro = 142 zł,

Dla Mamy z Maleńkim, jeszcze nienarodzonym dzieckiem potrzeba jest wszystko dla dziecka :

– ubranka mile widziane i te na wyrost też,
– śpioszki,
– body z długim i krótkim rękawkiem,
-cienkie i grube skarpetki,
– pajacyki,
– rękawiczki niedrapki,
– cienkie i grube czapeczki,
– kombinezoniki,
– bluzy, sweterki,
– spodenki,

– buteleczki,
– kubeczki,
– miseczki,
– ręczniki,
– kocyki,
– pieluszki tetrowe i jednorazowe,
– wanienka,
– łóżeczko i materacyk,
– pościel do łóżeczka,
– nosidełko,
– bujaczek,
– termos,
– podgrzewacz do butelek,

kosmetyki
– mydło lub płyn do kąpieli,
– myjka lub gąbeczka,
– oliwka pielęgnacyjna,
– krem na odparzenia (np. Sudocrem, Linomag)
– zasypka (puder, można też używać mąki ziemniaczanej – będzie ona też przydatna do zrobienia delikatnego krochmalu (do kąpieli) w przypadku podrażnień skóry maluszka
– miękka szczoteczka do włosków
– nożyczki do obcinania paznokci dla dzieci,
– patyczki do uszu,
– gumowa gruszka do oczyszczania noska,
– proszek do prania przeznaczony dla niemowląt,
– płyn do płukania prania dla niemowląt,
– zabawki, nie tylko na maluszka,

Jeżeli coś serce Państwu podpowie, to proszę dokładać do paczek i nie liczyć się z wymienioną listą. W razie pytań, prosimy dzwonić do Przychodni Feniks. Każdemu Świętemu Mikołajowi, który weźmie udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy.

:-)  :-)  :-) Drodzy Państwo, mamy już hydrofor do wody ze wszystkimi przyłączami, co było ogromnym wydatkiem, ale dzięki wielkiemu sercu Pana Pawła udało się go zakupić :-) Mamy  wanienkę, trochę ubranek dla dzidziusia, muszla klozetową, troszkę pieluch. Bardzo dziękujemy Pani Marcie z mężem i ich sąsiadom   za serce  :-)  :-)  :-)

Zdjęcia i tekst stanowią własność Przychodni Feniks.
Prosimy nie kopiować.

Powrót do góry