Przychodnia weterynaryjna Feniks

Uwaga Święci Mikołajowie,

Uwaga Święci Mikołajowie,


Pojechaliśmy w sobotę z częścią rzeczy przeznaczonych dla rodziny. Z częścią, bo dzwonicie Państwo i piszecie, że jeszcze coś naszykowaliście, więc w czwartek pojedziemy jeszcze raz.
Trudno takie odwiedziny opisać. Ten Święty Mikołaj, to jakieś miał stalowe nerwy, że nie rozpadł się od wzruszeń, które spływają w takich chwilach do serca.
  JESZCZE RAZ KAŻDEMU Z PAŃSTW STOKROTNE DZIĘKUJEMY  :-)
 
PODZIĘKOWANIA

– Pani Teresa M. :-) dostarczyła pierwsze rzeczy do paczki :-)
Bardzo dziękujemy  :-)

– Dziękujemy Pani Hannie L. za dołączenie do grona darczyńców  :-)

– Naszej Kochanej doktor Marysi Wasiak bardzo dziękujemy, za przesłanie nam rzeczy do paczki  :-)  Marysiu, przytulamy mocno Zapraszamy również z produktami spożywczymi.

– Dziękujemy Pani Oli M, za produkty żywnościowe  :-)

—  Jak w każdej naszej akcji tak i teraz wzięły udział Panie od Bolka i Lolka Pani Agnieszka i Pani Helena Sz. Pani Joli M od Miałkota, Pani Basi A od owczarka niemieckiego, Pani Elżbieta G :-) Bardzo dziękujemy, za wszystkie te chwile wzruszeń, których nam Panie dostarczyły :-)

–  :-)  Bardzo dziękujemy Pani Ewie K, Pani Iwonie, Pani Antoninie i Pani doktor Ewelinie K  :-)- Jak w każdej naszej akcji tak i teraz wzięły udział Panie od Bolka i Lolka Pani Agnieszka i Pani Helena Sz. Pani Joli M od Miałkota, Pani Basi A od owczarka niemieckiego, Pani Elżbieta G  Bardzo dziękujemy, za wszystkie te chwile wzruszeń, których nam Panie dostarczyły 

– Bardzo magiczny czas, ta nasza zbiórka paczek. To chwile niesamowitych wzruszeń, jakich nam Państwo dostarczacie  Dziękujemy bardzo 

– Pani Hannie od kici Prady, Panu Danielowi z żonie i Baronem, Pani Urszuli i Maćkowi D, Pani Agnieszce z Junką, Pani Annie G. Marzenie O z kotką Koko z całego serca dziękujemy :-)
Jeżeli kogoś niechcący pominęłam, to bardzo przepraszam. Mamy ogromną ilość pracy i tylko proszę się przypomnieć, bo mogłam kogoś pominąć.

– Dziękujemy Pani Antoninie Sz, za udział w naszej paczce  Pani Antonina w każdej organizowanej przez naszą Przychodnię akcji bierze czynny udział, za co niezmiernie dziękujemy 

–   Bardzo dziękujemy Pani Karolinie M i Panu Piotrowi o pseudonimie Bocian, za zaangażowanie i pomoc 
–   Pampersy i różne inne rzeczy dziś 29.12.2017. dowoziliśmy. Radości było, co niemiara  Trudno jest wyrazić wdzięczność, za wszystko, co Państwo dla tej rodziny zrobiliście 
Pan Wiesław zainwestował swiją ciężką pracę, żeby to wszystko mogło się zmaterializować.
W ludziach kest moc dobroci i za tą dobroć z całego serca dziękuję 

 

– Dzięki Pani Magdzie i jej bratu Panu Michałowi, ta oto pralka stała się własnością rodziny  absolutny sukces  Pan Wiesław podłączył i same cuda się dzieją 

Wielkimi krokami idą Święta zapraszamy Świętych Mikołajów do akcji Feniksowa paczki dla dzieci.
 
Razem z Państwem możemy cuda zdziałać i zorganizować kolejnym dzieciakom ciepłe, rodzinne Święta.
Zasada jest prosta, już Państwo wiecie – jeżeli każdy, kto przeczyta tą wiadomość przyniesie do paczki chociaż po jednym artykule, to uda nam się (jak zawsze) zorganizować mega paczki dla dzieciaków i ich bliskich.
Zbieramy paczki dla dwóch dziewczynek.
 
Pierwsza paczka – dziewczynka dwa i półroczku, którą samotnie wychowuje mama.
Druga paczka – to dziewczynka prawie trzy latka wzrost 110 cm, ale mogą być ubranka i większe ” na wyrost”.
 
( znacie Państwo tą dziewczynkę z zeszłej akcji Mikołajowej, to jej rodzina jest niepełnosprawna.)
 
Mile widziane są
– artykuły spożywcze,
– herbatka, owocowe i inne,
– środki czystości,
– kosmetyki typu szampon, mydełka itp.
– produkty słoiczkowe i puszkowe,
– przyprawy,
– soki,
– słodkości,
– ubranka,
– buciki,
– zabawki,
– książeczki,
– kredeczki,
– warzywa,
– owoce,
– ręczniki,
– pościel,
– kołdry,
– poduszki,
– i to, co serce podpowie.
 
 
Produkty takie jak mięsko, czy ryby zakupimy tuż przed Świętami, żeby się nie zepsuły.
Dla rodziny niepełnosprawnej potrzebne jest koniecznie drewno na opał.
Właściwie jest to najpilniejsza potrzeba.
Możemy udostępnić adres do dowozu drewna.
 
Zawsze dajecie Państwo z siebie bardzo wiele serdeczności i wykazujecie ogrom empatii przy każdej organizowanej przez naszą Przychodnię akcji.
Mikołaje do dzieła – zbieramy paczki do poniedziałku 18. grudnia 2017r.
 
A teraz czas na opowiedzenie dobrej historii, którą wraz z nami Państwo stworzyliście.
Może przypominacie sobie Państwo rodzinę niepełnosprawną dla której ( między innymi) zbieraliśmy paczkę Świąteczną w ubiegłym roku ?
(dla tych z Państwa, co dopiero teraz do nas dołączą opis zostanie umieszczony poniżej)
Dzięki pomocy ludzi i pracy Pana Wiesława rodzina ma już wodę w domu, podłączona jest muszla klozetowa, założone szambo i zrobiona maleńka łazienka.
Z rzeczy, które otrzymali w darach od Państwa mogli gospodarować się kilka miesięcy, ale również podzielili się z dwoma innymi rodzinami niepełnosprawnymi tym, co Państwo dla nich przynieśliście. Nie zmarnowało się absolutnie nic. Każdy drobiazg ceniony był na miarę złota.
 
Kto z Państwa chciałby zostać Świętym Mikołajem, to zapraszamy.
Ekipa Feniksa
 
 
(Dla tych z Państwa, którzy nie znają historii rodziny, której pomaga nasza Przychodnia
przypominamy, jak to się zaczęło.)
 
Nasza znajoma jest nauczycielką w szkole specjalnej. Panuje tam taka niepisana zasada, że nauczyciele swoimi podopiecznymi zajmują się nawet po ukończeniu tej szkoły. Dziewczynka o której mowa ukończyła już szkołę, bo ma teraz 18 lat.
Nasza znajoma nauczycielka opowiedziała nam historię jednej z rodzin, której pomaga i poprosiła nas o pomoc.
Dziewczynka zatrzymała się w wieku lat ośmiu, cierpi na niedorozwój umysłowy. Nie jest nawet w małym stopniu samodzielna. Mieszka z rodzicami, którzy są niepełnosprawni intelektualnie
( oboje ) i utrzymują się tylko z jednej pensji w wysokości 1700 zł miesięcznie brutto, ponieważ pracuje tylko tata, matka zaś zajmuje się niepełnosprawną córką i malutką wnuczką. Od roku rodzina się powiększyła i na świecie pojawiła się dziewczynka, która jest owocem gwałtu na niepełnosprawnej, chorej dziewczynce. Ciśnie się tu na usta cała masa słów, ale to im nie pomoże. W tej sprawie pomaga szkoła. My zaś zajmijmy sie podniesieniem warunków życia tej rodziny. W mieszkaniu jest czyściutko, maleńka jest zadbana i w pełni zdrowa. Rodzina stara się jak potrafi. Opieka społeczna dokłada się do rachunków. Brakuje im wszystkiego, ale mimo to są pogodni i pełni wzajemnej miłości i szacunku.
Ci ludzie nie mają w domu nawet łazienki i bieżącej wody. Trudno to sobie wyobrazić w obecnych czasach, ale niestety tak jest. Maleńkie dziecko i trzy osoby niepełnosprawne żyją bez tak podstawowej rzeczy jak bieżąca woda, która leci bezpośrednio z rur… Z tym też łączy się chociażby pralka. Woda grzana jest w dużych garnkach i tak się robi pranie.
Wspólnymi siłami łazienkę dla tych ludzi można zrobić. Przywieźliśmy z Łodzi pojemniki na szambo, co było największym wydatkiem, ale udało się zebrać wśród znajomych pieniądze i zakupiliśmy pojemniki.
Lista potrzebnych rzeczy jest długa, ale jak zawsze w takich mamy nadzieję, że na państwa dobrych sercach możemy się wesprzeć.
Potrzebne są rzeczy do zrobienia łazienki jak i do codziennego życia.
Potrzebny jest zwyczajnie Święty Mikołaj.
Ekipa Feniksa
Powrót do góry