Przychodnia weterynaryjna Feniks

, , ,

Szczurek Pusia

Zostaw swój komentarz

Szczurka trafiła do nas w kiepskim stanie. Po prawej stronie pod szyją aż do stawu łokciowego widoczna była wielka zbita masa czerwono-brązowo-czarna. Posklejane włosy, poprzyklejane bobki, skrzepy krwi, strupy, żwirek.
Udało się to wszystko odmoczyć i delikatnie usunąć.
Podejrzewaliśmy pęknięty ropień a okazało się, że to tylko przecięta skóra….

Przychodnia 4 (38)

Czytaj więcej »

Dekalog dobrego właściciela zajęczaka

Zostaw swój komentarz

Jeżeli zaobserwujesz zmiany w zachowaniu swojego pupila lub zauważysz niepokojące objawy mogące świadczyć o chorobie niezwłocznie udaj się do lekarza weterynarii specjalizującego się w gryzoniach. Są to małe zwierzaczki, u których proces chorobowy może bardzo szybko postępować. Im szybciej zaczniemy go leczyć tym szybciej znów będzie zdrowy i będzie mógł cieszyć beztroskim życiem…

Czytaj więcej »

Geriatria zajęczaków

Zostaw swój komentarz

Długość życia królików to 6-10 lat (choć zdarzają się i 14 letnie osobniki!). Jeżeli nie popełniono błędów w chowie, nie zdarzył się wypadek lub ciężka choroba, to może on osiągnąć wiek 10 lat. Najczęściej jednak jego życie dobiega końca po siedmiu latach. W wieku 4-5 lat trzeba zacząć częściej pojawiać się u lekarza na profilaktycznych badaniach naszego pupila. Lekarz będzie mógł w miarę wcześnie wykryć ewentualnie rozpoczynające się choroby. Po ogólnym badaniu, osłuchaniu, omacaniu powłok brzusznych lekarz zaleci odpowiednie badania.

Czytaj więcej »

Powrót do góry