Przychodnia weterynaryjna Feniks

,

Cialo obce w jelitach

Zostaw swój komentarz

Do naszej Przychodni trafił Kajtek od kilku dni apatyczny, z objawami wymiotów.

Gumeczka w jelitach (1)

Po wykonaniu szeregu badań – bad krwi, bad rtg i usg jamy brzusznej chirurg Magdalena Dąbrowska  zdecydowała, że niezbędna jest operacja.

Czytaj więcej »

Alergie u psów i kotów

Zostaw swój komentarz

Choroby skóry u psów i kotów stanowią dużą część problemów z jakimi udajecie się Państwo do lekarza weterynarii i są one często frustrującym problemem zarówno dla właścicieli jak i dla nas lekarzy, nie mówiąc już o zwierzaku. Wymagają one wykonywania czasami wielu badań dodatkowych w celu ustalenia przyczyny choroby, co spowodowane jest faktem, że u jednego zwierzęcia może występować jednocześnie kilka chorób skóry.

Czytaj więcej »

Dlaczego należy dbać o zęby psa i kota

Zostaw swój komentarz

Płytka nazębna – Jest to osad bakterii i resztek pokarmu zbierający się na powierzchni zęba. Pojawia się już w kilka godzin po wyczyszczeniu zębów. Jest punktem wyjścia wszystkich chorób przyzębia. Głównym sposobem zapobiegania problemom przyzębia jest ciągłe pozbywanie się płytki nazębnej.

Czytaj więcej »

Wszystko o pasożytach i odrobaczaniu zwierząt

Zostaw swój komentarz

Każde szczenię lub kocię rodzi się z glistami albo może zostać zarażone podczas karmienia przez matkę. Pozornie całkowicie zdrowy kot czy pies może być nosicielem pasożytów. Objawy chorobowe pojawiają się często dopiero w przypadku masywnego zarażenia. Warto więc znać kilka informacji na temat odrobaczania zwierząt.

Czytaj więcej »

Mity dotyczące kastracji

Zostaw swój komentarz

Kastracja i sterylizacja są nienaturalne,Owszem, są nienaturalne. Naturalna jest natomiast śmierć naszej suczki z powodu ropomacicza. Przecież leczenie tej śmiertelnej choroby też jest nienaturalne! Idąc tym tokiem rozumowania nie powinniśmy leczyć psów, kiedy zachorują, bo to niezgodne z naturą….

Czytaj więcej »

Gruczoły około odbytowe u psa

Zostaw swój komentarz

Gruczoły około odbytowe to przekształcone gruczoły łojowe, które znajdują się w pasie skórnym symetrycznie po obu stronach odbytu. Ich wydzielina ma bardzo charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Przydatne były one dawniej, przodkom naszych domowych pupili, do oznakowania terenu. Dziś ich znaczenie zanika natomiast pojawia się problem z chorobami tej okolicy…

Czytaj więcej »

Powrót do góry