Nasz zespół

Lek. wet. Anna Macura – Włodarczyk

Kierownik Przychodni
Interna, chirurgia, choroby gryzoni i zajęczaków

Lek. wet. Anna Macura – Włodarczyk ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2006 roku. Podczas studiów odbywała wolontariat u dr Kruszewicza w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym i dr Bieleckiego w Klinice Małych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.
Pracowała doskonaląc swoją wiedzę i umiejętności w wielu lecznicach warszawskich w tym w Pogotowiu Weterynaryjnym na Książęcej i w Oazie – Szpitalu Dla Zwierząt Egzotycznych u Lidii Lewandowskiej. Tam doskonaliła swoje umiejętności pracy z najmniejszymi pacjentami, co stało się jej pasją.
Doktor Anna jest wielką miłośniczką gryzoni, zajęczaków i wszelkich najmniejszych zwierząt futerkowych, przez co nawiązuje z nimi doskonały kontakt.
Cierpliwa, serdeczna, niezwykle spokojna i czuła, troskliwą opieką otacza każde stworzenie. Ucieka za to przed pająkami.
Rozwijając się stale bierze udział w licznych sympozjach i kongresach weterynaryjnych szczególnie kierunkując swoją wiedzę na choroby gryzoni, zajęczaków i małych zwierząt futerkowych. Doktor Anna Macura odnosi sukcesy dlatego, że jej praca jest jej pasją. Kiedy zagrożone jest życie zwierzęcia,to ani późna pora, ani czas nie stanowią dla niej problemu. Wielokrotnie ratowała zwierzęta, których leczenia nikt inny nie chciał się podjąć,  wierząc w to, że o życie trzeba walczyć do końca. Jej wiara i chęć życia pacjenta nieraz pokazały, że nie wolno tracić nadziei.

Lek.Wet.Magdalena Dąbrowska

Chirurgia, onkologia

Ukończyła studia na Wydziale Weterynarii SGGW w Warszawie. Jeszcze jako studentka zaczęła pracować ze zwierzętami w Klinice Weterynaryjnej Bemowo – początkowo jako technik i pracownik recepcji. Po ukończeniu studiów podjęła samodzielny etat lekarza. Tak też pracuje w Klinice Bemowo do dnia dzisiejszego, jak również od kilku lat współpracuje z naszą Przychodnią jako chirurg i onkolog.

Doktor Magdalena Dąbrowska jest osobą bardzo cierpliwą, pogodną i po prostu dobrą. Co bardzo pomaga jej w pracy, bo spokój jaki z niej emanuje udziela się pacjentom. Doktor Magdalena jest osobą bardzo skromną i nie lubi opowiadać  o swoich sukcesach, a szkoda bo ma ich bardzo wiele. Przypadki które do niej trafiają są z goła nietuzinkowe. Mogłaby spokojnie napisać książkę o uratowanych pacjentach, chociażby z zakresu – co za skarby wyjąć można z psich jelit. A to tylko niewielki fragment  jej dokonań. Poza chirurgią pasjonuje ją onkologia weterynaryjna.Nieustannie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach i kongresach medycyny weterynaryjnej. W 2013 roku ukończyła pierwszy stopień specjalizacji onkologicznej europejskiej szkoły European School for Advanced w Luxemburgu. Obecnie kończy specjalizację z zakresu chorób psów i kotów.

Lek.wet. Łukasz Skomorucha

Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych
zwanych również egzotycznymi

Doktor Łukasz Skomorucha ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w 2010r. Od zawsze interesowała go medycyna zwierząt egzotycznych postanowił pracować i szkolić się w tym właśnie kierunku. Tytuł Lekarza Specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych uzyskał w 2014 roku.  Zwierzęta egzotyczne są jego pasją. Nie ma wielu osób w dziedzinie weterynarii, które mają tak ogromną wiedzę dotyczącą zwierząt egzotycznych jak Doktor Łukasz. Każdy kto miał przyjemność poznać Doktora szybko się o tym przekonuje. Zwierzęta egzotyczne, to wyzwanie jeżeli chodzi o prawidłową opiekę, czy żywienie. Wbrew ogólnie przyjętym poglądom, są to bardzo wrażliwe zwierzęta.
Doktor Łukasz ma wyjątkowe podejście do swoich pacjentów jest cierpliwy, spokojny, łagodny i zawsze znajduje rozwiązania w najtrudniejszych przypadkach. Z całą ufnością można powierzyć mu swojego pupila. Możecie też Państwo dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt egzotycznych na prowadzonej przez Doktora stronie http://www.terrarium.com.pl/author/lukasz_skomorucha/
Zapraszamy również do strony Doktora:
„Naturalnie w Warszawie, czyli nie samą weterynarią żyje człowiek”
Doktor Łukasz Skomorucha robi również śliczne zdjęcia.

Z wielką radością witamy Doktora Łukasza Skomoruchę w ekipie Feniksa.
W naszej Przychodni lek. wet.
 Łukasz Skomorucha będzie przyjmował zwierzęta egzotyczne i udzielał konsultacji po wcześniejszym umówieniu wizyty. 
Serdecznie zapraszamy.

lek.wet. Wojciech Kowalczyk – endoskopia

Lek. Wet. Wojciech Kowalczyk  w 2005 r. ukończył studia w AR w Lublinie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Specjalizuje się w endoskopii weterynaryjnej. Profesjonalnie i z wielkim wyczuciem bada swoich pacjentów.
Jest osobą pełną radości i poczucia humoru. Pasjonat swojej pracy. Kiedy zwierzak trafia w jego ręce właściciel może czuć się całkowicie spokojnie, bo doktor Wojciech Kowalczyk to bardzo dobry człowiek, z wielką miłością do zwierząt i ludzi. Jego doświadczenie poparte jest kilkuset wykonanymi zabiegami. Autor artykułów naukowych z dziedziny gastroskopii  i rynoskopii,  organizator wielu szkoleń. Dorastał w towarzystwie licznych zwierząt, gdyż oboje rodzice to lekarze weterynarii. Od małego dziecka wiedział, że w przyszłości będzie wykonywał ten zawód. Fascynowała go chirurgia i niczym w bajce jego losy tak się potoczyły, że dziś jest lekarzem specjalistą chirurgiem. Specjalizację ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie. Pracował na Wydziale Weterynarii w Klinice Małych Zwierząt w Warszawie oraz kilku dużych klinikach weterynaryjnych, gdzie zdobył spore doświadczenie zawodowe. Obecnie współpracuje z wieloma przychodniami, gdzie wykonuje zabiegi endoskopowe. Doktor Wojciech Kowalczyk jest właścicielem Przychodni Endovet w Grójcu. Z ciekawostek, które nie są znane szerszemu gremium doktor kapłonuje koguty. O czym można przeczytać w poniższym linku.

http://pracsyn.nazwa.pl/endovet/wp-content/uploads/2013/03/Kap%C5%82onowanie-kogut%C3%B3w.pdf

Mamy tą ogromną przyjemność współpracować z doktorem Wojciechem Kowalczykiem. Zapraszamy więc na zabiegi endoskopowe po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Lek.wet. Zoopsycholog. Marta Kuhnke-Bernecka

Behawiorysta

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie w 1999r. Po dziesięciu latach praktyki w lecznicy małych zwierząt postanowiła rozszerzyć swoją wiedzę w Europejskim Studium Psychologii Zwierząt.
W 2009r. ukończyła kurs zoopsychologii. Od tego czasu pomaga właścicielom psów i kotów w uzyskaniu dobrej relacji.
Marta wciąż podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych sympozjach i seminariach dotyczących zaburzeń zachowania u zwierząt.
Pracę swoją szlifuje i rozwija w praktyce posiadając bardzo dużą ilość pacjentów, bo problemy behawioralne to nie są przypadki marginesowe. Zdarzają się bardzo często. Marta jest konkretna i dociekliwa. Jej wnikliwa analiza pozwala dotrzeć do sedna problemu. Poprzez to, że przy całej swojej przenikliwości jest empatyczna, szybko nawiązuje doskonały kontakt z czworonogiem. Właściciele zaś cenią w niej bardzo rzetelność i zaangażowanie. Marta ma tak duże i troskliwe serce, że dla każdego znajdzie się w nim osobne miejsce. Można z całą ufnością oddać pupila w ręce drobniutkiej, malutkiej Pani doktor. Prywatnie właścicielka czarnej kiciuni.
W skrócie zakres działania behawiorystki można opisać tak:

  • ustalanie przyczyn i prowadzanie terapii niepożądanych zachowań psów i kotów,
  • udzielanie porad w zakresie prawidłowej socjalizacji i wychowania szczeniąt i kociąt,
  • udzielanie porad w przypadku adopcji zwierząt ze schroniska,
  • pomoc w wyborze szczenięcia lub kocięcia,
  • prowadzenie spotkań edukacyjnych, poruszających problematykę właściwego stosunku do zwierząt domowych i bezpieczeństwa w kontaktach z nimi.

Lek. wet. Maria Wasiak

Interna, chirurgia, choroby gryzoni i zajęczaków, pszczoły

Szanowni Klienci

Od dnia 16.07.2015 r Doktor Maria Wasiak przeprowadza się do Skierniewic. Niestety tym samym przestaje przyjmować pacjentów w Przychodni Feniks. Lata spędzone razem i wspaniała osobowość Doktor Marii powodują, że będziemy za nią ogromnie tęsknić. Obiecała nas często odwiedzać. Ech Skierniewice, ależ zyskacie super lekarza i bardzo dobrego człowieka. Doktor Maria Wasiak kocha zwierzęta i całym sercem zaangażowana jest w swoją pracę. Pracując w naszej Przychodni uratowała dużą ilość zwierząt, którym nikt nie dawał szans na wyzdrowienie. Nigdy przy tym nie traci nadziei i zawsze wierzy w to, że będzie dobrze. Dobro zawsze powraca i niech wróci do Doktor Marii w następnym miejscu pracy, żeby jej się tak świetnie pracowało jak w naszym zespole.
Powodzenia Marysiu

 Lek. wet. Maria Wasiak ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2006 roku. Podczas studiów pogłębiała swoją wiedzę w czterech lecznicach weterynaryjnych nie tylko w Polsce, także w Austrii. Była uczestnikiem prac Koła Naukowego Medyków Weterynarii, czego efektem było zdobycie nagrody z wyróżnieniem. Jej pasją w życiu prywatnym są pszczoły. W tej dziedzinie jest niezastąpiona. Posiada własną pasiekę i rozpieszcza nas przynosząc wspaniały miód, który z przyjemnością konsumujemy w naszej przychodni. Biorąc udział w licznych sympozjach i kongresach rozwija swoje umiejętności. Doświadczenie uzupełniane z wielu źródeł, daje możliwość łączenia w sobie różnych aspektów wiedzy weterynaryjnej. Dociekliwa i ciekawa świata stosuje w swej pracy różne metody leczenia. Staje na przeciw najwyższym wyzwaniom medycznym. Serdeczna, spokojna i cierpliwa w tak ogromnym stopniu, że z całkowitą łatwością radzi sobie z namówieniem jeża do rozwinięcia się z kulki. Z wielkim zaangażowaniem oddaje się swojej pracy. Empatyczna i troskliwa w równym stopniu dla myszki, czy dla słonia, nie umie sobie dziś wyobrazić swojego życia bez zwierząt. Prywatnie poza pszczołami posiada koty i psy. Doktor Maria Wasiak odebrała dyplom specjalisty chorób psów i kotów w dniu 27.06.2015r.

chirurg
Magdalena Dąbrowska,

USG
Andrzej Zarajczyk,

kardiolog
Aleksandra Wójcik,

endoskopia
Wojciech Kowalczyk,

specjalista chorób zwierząt nieudomowionych zwanych również egzotycznymi
Łukasz Skomorucha

właściciel
Joanna Kowalik

Powrót do góry