Przychodnia weterynaryjna Feniks

,

Nitka

Zostaw swój komentarz

Nitka długości metra, ze supłami na końcu została dziś wyjęta przez Doktor Annę Macurę z kota.
Początek nitki znajdował się werżnięty w koniec języka, a koniec nitki splątany tkwiła w jelitach.
Koty niestety bardzo często bawią się nitkami. Tylko finał tych zabaw często źle się kończy.

Czytaj więcej »

Świerzbowiec uszny u kotów

Zostaw swój komentarz

Świerzbowiec jest bardzo często spotykanym pasożytem. Drąży kanały pod skórą w przewodzie słuchowym zewnętrznym i składa jaja, co powoduje świąd u kota. Z racji tego, że koty są dosyć odporne na ból i okazują go dopiero wtedy, kiedy są zaawansowane objawy chorobowe, to i w tym przypadku tak jest. Kot w momencie gdy inwazja świerzbowca jest bardzo nasilona może okazywać objawy typu trzepanie lub przechylanie głowy, drapanie okolic uszu, mrużenia oczu, kładzenia uszu po sobie

Świerzbowiec (8)      Świerzbowiec (9)

Czytaj więcej »

Kotek z kontenera na śmieci

Zostaw swój komentarz

Trafił do naszej Przychodni malutki kotek. Jego historia, nazwijmy to delikatnie, jest wstrząsająca.
Pan, który go przyniósł pracuje w zakładzie oczyszczania miasta. Panowie przyjechali po kontenery ze śmieciami. Przewieźli je pod  śmieciarkę i mieli wyspać do zgniatarki ich zawartość, kiedy jeden z panów zauważył, że przesypał się w śmieciach kotek. Szybko odstawili kontener i zaczęli szukać kotka.

Kotecek (3)

Czytaj więcej »

Kot Filip

Zostaw swój komentarz

Często koty są bardzo łakome, a opiekunowie chętnie rozpieszczają swoich mruczących przyjaciół różnymi pychotkami. Pomalutku przybierają na masie. Zanim się spostrzeżemy robią się z nich kulki. Pięknie wygląda taki koci Gerfield. Niestety dla kota jest to bardzo niebezpieczne i wiąże się z wieloma chorobami.
Filip też był taką kuleczką, a jego waga wynosiła dziesięć kg.

Kot Filip

Czytaj więcej »

Endoskopowe badanie Kici

Zostaw swój komentarz

Kicia trafiła do nas z problemami z układem oddechowym. Po standardowym leczeniu (badanie kliniczne, badanie krwi, antybiotykoterapia) kotce utrzymywał się utrudniony oddech przez nos i katar.

Wykonano badanie laryngoskopowe. badanie wykonywał dr Wojciech Kowalczyk.

DSC04150_1024x576DSC04149_1024x576

Czytaj więcej »

Alergie u psów i kotów

Zostaw swój komentarz

Choroby skóry u psów i kotów stanowią dużą część problemów z jakimi udajecie się Państwo do lekarza weterynarii i są one często frustrującym problemem zarówno dla właścicieli jak i dla nas lekarzy, nie mówiąc już o zwierzaku. Wymagają one wykonywania czasami wielu badań dodatkowych w celu ustalenia przyczyny choroby, co spowodowane jest faktem, że u jednego zwierzęcia może występować jednocześnie kilka chorób skóry.

Czytaj więcej »

Powrót do góry