Kuba Blokesz – Koncertowo na Siemiatyckiej. Warszawa  26-06-2021.

 

Kuba Blokesz jak sam o sobie pisze:

“Kolekcjonuję piosenki. Szukam słów i muzyki, które robią różnicę. Gram na gitarach i śpiewam. Komponuję, piszę teksty i tłumaczę.
Spotykam się ze Słuchaczami na płytach, w internecie i podczas koncertów, pomagając im zostawić kłopoty codzienności za sobą.
Zajmuję się piosenkami ponieważ to w nich pulsują najszczersze opowieści o ludziach.
Kiedy pierwszy raz podczas śpiewania piosenki ujrzałem wśród mojej widowni łzy wzruszenia, a wzdłuż swojego kręgosłupa poczułem ciepły dreszcz emocji, zrozumiałem że właśnie to chcę ludziom dawać jak najczęściej.”

Kuba śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara.

Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA).

Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. W nagraniach biorą udział: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.

W 2018 wydał – razem z zespołem Chwila Nieuwagi – płytę “Morawska Brama” będącą zestawem piosenek autorów czeskich. Nowe tłumaczenia, jakie przygotował na tę okazję ze swoją żoną Joanną Leńczuk, uzyskały aprobatę autorów, w tym Jaromíra Nohavicy, który zaprosił Kubę jako gościa na swoje polskie koncerty.

Poniżej publikujemy fragment koncertu w ramach cyklu “Koncertowo na Siemiatyckiej” zarejestrowanego 26 czerwca 2021.

 

Zdjęcia i Video – Robert Żełaniec.


ul. Siemiatycka 20

01-312 Warszawa
tel./fax: 022 353 86 28

+48 730 052 888

email: przychodniafeniks@onet.pl

 

Znajdziesz nas również na:

.