Krzysztof “Jurkiel” Jurkiewicz – Koncertowo Łeba 3-09-2022.

.

Nasz tegoroczny wyjazd integracyjny „Łeba 2022” był o tyle szczególny, że mieliśmy przyjemność gościć dwóch niezwykłych muzyków.

Z jednej strony, jak już wcześniej pisaliśmy, było bardzo kameralnie a z drugiej mieliśmy dwa cudowne wieczory, wypełnione piękną muzyką naszych artystów.

Koncert pierwszego naszego gościa – Łukasza Majewskiego możecie obejrzeć już na naszej stronie » Zobacz relację z tego wydarzenia.

3 września 2022 roku, dołączył do nas Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz, na którego też bardzo czekaliśmy.

Spotkaliśmy się na miejskiej plaży w Łebie, ciesząc się ciepłymi słonecznymi chwilami ostatnich dni lata… nad morzem.

Bardzo miłym akcentem, było wspólne spotkanie Łukasza i Krzysztofa.

Tradycyjnie był czas na rozmowy, wspólne zdjęcia, krótki spacer i słodki konkurs „kto zje najwięcej gofrów”…

Dzień upłynął nam w fantastycznych nastrojach.

Cieszymy się bardzo że również z Krzysztofem udało się nagrać wyjątkowy wywiad, który już niedługo opublikujemy na naszej stronie: Feniks po godzinach – Podcasty.

Wieczorem odbył się koncert, który z wielką przyjemnością, możemy udostępnić również Państwu.

Koncert podzieliliśmy na dwie części, ponieważ Krzysztof do każdego utworu opowiadał niezwykłą historię, związaną z jego powstaniem lub o tym czym był inspirowany, usłyszeliśmy też wiele niesamowitych historii z jego barwnego życia.

Nie sposób było przedstawić Państwu tylko samych wykonanych utworów, ponieważ naszym zdaniem, historia i piosenka razem stanowią w tym przypadku jednolitą całość.

Wieczorem po koncercie, już poza kamerą, usiedliśmy przy ognisku  i przy „małym co nie co…” ze spiżarni Asi i Wiesia, wraz z muzyką „Jurkiela” biesiadowaliśmy prawie do białego rana 😊

Poniżej można zobaczyć pełny zapis video z koncertu:

Część pierwsza koncertu.


Część druga koncertu.


.
Krzysztof “Jurkiel” Jurkiewicz – Na różnych scenach folkowych obecny od 1981 roku, kiedy to debiutował scenicznie na festiwalu Bazuna.
Od 1989 roku związany z grupą Słodki Całus od Buby, w której jest gitarzystą, wokalistą i autorem połowy repertuaru.
Od tego samego roku związany ze sceną szantową: najpierw jako wokalista wspierający zespół Packet podczas nagrań, a następnie jako współtwórca takich zespołów jak: Smugglers, Broken Fingers Band, Gdańska Formacja Szantowa i obecnie Formacja.
Ostatnio bierze też udział w pracach Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny (sekcja basowa).
Współtworzył, w początkach jej istnienia, folkrockową grupę Szela, a także współpracował z zespołem EKT Gdynia i wspierał (jako wokalista, gitarzysta i mandolinista) solistów: Waldka Mieczkowskiego i Grzegorza Tyszkiewicza.
Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych, zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych – za teksty i piosenki; brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.

Zdjęcia i Video – Robert Żełaniec.


ul. Siemiatycka 20

01-312 Warszawa
tel./fax: 022 353 86 28

email: przychodniafeniks@onet.pl

 

OTWARTE

Poniedziałek-Piątek: 9:00-20:00
Soboty: 10:00-14:00
Niedziele: tylko kontynuacje leczenia

Znajdziesz nas również na:

.