.
Nasz tegoroczny wyjazd integracyjny „Łeba 2022” był o tyle szczególny, że mieliśmy przyjemność gościć dwóch niezwykłych muzyków.
Z jednej strony, jak już wcześniej pisaliśmy, było bardzo kameralnie a z drugiej mieliśmy dwa cudowne wieczory, wypełnione piękną muzyką naszych artystów.
Koncert pierwszego naszego gościa – Łukasza Majewskiego możecie obejrzeć już na naszej stronie » Zobacz relację z tego wydarzenia.
3 września 2022 roku, dołączył do nas Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz, na którego też bardzo czekaliśmy.
Spotkaliśmy się na miejskiej plaży w Łebie, ciesząc się ciepłymi słonecznymi chwilami ostatnich dni lata… nad morzem.
Bardzo miłym akcentem, było wspólne spotkanie Łukasza i Krzysztofa.
Tradycyjnie był czas na rozmowy, wspólne zdjęcia, krótki spacer i słodki konkurs „kto zje najwięcej gofrów”…
Dzień upłynął nam w fantastycznych nastrojach.
Cieszymy się bardzo że również z Krzysztofem udało się nagrać wyjątkowy wywiad, który już niedługo opublikujemy na naszej stronie: Feniks po godzinach – Podcasty.
Wieczorem odbył się koncert, który z wielką przyjemnością, możemy udostępnić również Państwu.
Koncert podzieliliśmy na dwie części, ponieważ Krzysztof do każdego utworu opowiadał niezwykłą historię, związaną z jego powstaniem lub o tym czym był inspirowany, usłyszeliśmy też wiele niesamowitych historii z jego barwnego życia.
Nie sposób było przedstawić Państwu tylko samych wykonanych utworów, ponieważ naszym zdaniem, historia i piosenka razem stanowią w tym przypadku jednolitą całość.
Wieczorem po koncercie, już poza kamerą, usiedliśmy przy ognisku i przy „małym co nie co…” ze spiżarni Asi i Wiesia, wraz z muzyką „Jurkiela” biesiadowaliśmy prawie do białego rana 😊
Poniżej można zobaczyć pełny zapis video z koncertu:
Część pierwsza koncertu.
Część druga koncertu.
.
Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz – Na różnych scenach folkowych obecny od 1981 roku, kiedy to debiutował scenicznie na festiwalu Bazuna.
Od 1989 roku związany z grupą Słodki Całus od Buby, w której jest gitarzystą, wokalistą i autorem połowy repertuaru.
Od tego samego roku związany ze sceną szantową: najpierw jako wokalista wspierający zespół Packet podczas nagrań, a następnie jako współtwórca takich zespołów jak: Smugglers, Broken Fingers Band, Gdańska Formacja Szantowa i obecnie Formacja.
Ostatnio bierze też udział w pracach Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny (sekcja basowa).
Współtworzył, w początkach jej istnienia, folkrockową grupę Szela, a także współpracował z zespołem EKT Gdynia i wspierał (jako wokalista, gitarzysta i mandolinista) solistów: Waldka Mieczkowskiego i Grzegorza Tyszkiewicza.
Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych, zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych – za teksty i piosenki; brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.
Zdjęcia i Video – Robert Żełaniec.