Przychodnia weterynaryjna Feniks

,

Pożegnanie

Zostaw swój komentarz
Uprzejmie informujemy Państwa, że pożegnanie Pani Hani odbędzie się w środę 20 listopada 2019 r. o godzinie 9.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego ul:Słomiana 2/4 W Warszawie ( Bemowo) po którym nastąpi odprowadzenie Pani Hani do grobu rodzinnego na Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka)
Pani Hani byłoby bardzo miło, gdyby ktoś z z Państwa zechciał ją wraz z nami pożegnać i podarować jej dobre słowo, na nową Świetlistą Drogę jej Duszy.

Zdjęcia i tekst stanowią własność Przychodni Feniks. Prosimy nie kopiować.

Zamiast ostatniego pożegnania

Zostaw swój komentarz
Zamiast ostatniego pożegnania
Za oknami jesień, niby czas na chwilę zadumy, czy refleksji. Dla nas też dziś przyszedł taki moment. Przychodnia Feniks pracuje już 13 rok Przez ten czas, zagościło u nas wiele zwierząt, ale i wielu ludzi, Każdy ze swoją historią, czasem dobrą, a czasem złą, zawsze jednak niepowtarzalną, a są takie, co na trwałe zostawiły ślad w sercu.. .
To jest jedna z takich historii. Do tego stopnia mną wstrząsnęła, że chciałbym się z Państwem podzielić emocjami, które szarpią mną, aż do trzewi..
Od początku istnienia Feniksa, tak się stało, że ze strony naszych klientów spotykały nas różne sytuacje w których czynnie braliśmy udział. Były niejedne chrzciny, przetańczyliśmy niejedno wesele, a i żegnać nam przyszło czasem nie tylko zwierzęta, ale i ludzi..

Czytaj więcej »

Zuzia

Zostaw swój komentarz
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do przeczytania tej niecodziennej wiadomości.
 
Masaru Emoto jest Japońskim naukowcem, który zajmuje się badaniami struktury wody. Odkrył, że woda zmienia swój kształt, kolor i strukturę w zależności od czynników zewnętrznych, których działaniu jest poddana.
 
Woda łapie natychmiast wszystkie wibracje skierowane w jej stronę.
Za pomocą kryształów – jak lustro pokazuje jakiego rodzaju wibracja została do niej skierowana.
Łagodna muzyka, słowa pełne miłości, wdzięczność, modlitwa, dobre myśli,
serdeczne uczucia powodowały powstawanie najpiękniejszych kryształowych płatków. Woda poddana takim pozytywnym czynnikom staje się nośnikiem energii.
To dla nas bardzo ważne odkrycie, ponieważ zarówno człowiek jak i Ziemia
składają się w większej części z wody.

Czytaj więcej »

Jedzonko potrzebne

Zostaw swój komentarz
Szanowni Państwo,
Znowu prosimy o Waszą pomoc.
Nie raz mieliśmy okazję przekonać się o wyjątkowej wrażliwości Klientów Feniksa. Potrzebne jest jedzenie dla kotów i psów w prywatnym przytulisku.

Czytaj więcej »

Obrzędy z udziałem zwierząt

Zostaw swój komentarz

Jak kraj długi i szeroki istnieją różne wierzenia i zabobony. Warto przeczytać o jednym z takich dawnych zwyczajów z udziałem kani. Jeżeli znacie Państwo inne regionalnych obrzędy napiszcie o tym. Zapraszamy.
To jest bardzo ciekawy temat i pokazuje Polskę, jakiej nie znamy.

Kania w „Ostoi”. Rzadkie zwierzę i „zła kobieta”

 

Zdjęcia i teksty stanowią własność Przychodni Feniks.
Prosimy nie kopiować.

Feniks po Godzinach

Zostaw swój komentarz

Feniks po Godzinach
Koncert Kaśki Kowieskiej był absolutnie świetny, fantastyczny i genialny. Pierwszy raz publicznie zaśpiewała również z Kaśką i Tomkiem moja córka, co było niezwykłym dla nas przeżyciem. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy do nas dołączyliście, za mega dobrą zabawę.
Dziś wspominkowo będzie i umieszczamy kilka zdjęć z naszych wspólnych imprez z Państwem. ( Koncert Kaśki Kowieskiej, Grzybobranie, Ognisko i Bal Przebierańców)Aktywnie i miło, a nawet wspaniale spędzony czas z Opiekunami naszych Podopiecznych. Dziękujemy, że tworzą Państwo z nami takie niesamowite Feniksowe chwile. Przed nami teraz wspólna wycieczka.
Do zobaczenia na trasie 

Czytaj więcej »

Żółw Stepowy Marusia

Zostaw swój komentarz

Z wizytą u doktora Łukasza Skomorucha samiczka żółwia stepowego o wdzięcznym imieniu Marusia. Podczas trwającej wizyty opiekunka Marusi opowiadała nam bardzo ciekawe historie z udziałem żółwi, liczymy na to, że Pani opisze chociaż kilka z nich i będziemy mogli podzielić się nimi z Państwem.

 

Zdjęcia i teksty stanowią własność Przychodni Feniks.
Prosimy nie kopiować.

Leśne Pogotowie

Zostaw swój komentarz

Leśne Pogotowie

Chciałam się z Państwem podzielić wrażeniami z pobytu w Leśnym Pogotowiu w Mikołowie w Nadleśnictwie Katowice. Ośrodek rehabilitacyjny dla zwierząt dziko żyjących prowadzony jest przez pana Jacka Wąsińskiego. Zawieźliśmy tam nasze jeżątka wraz z mamą jeżową, której nadałyśmy wdzięczne imię Kura wynikające z jej „kwoczego usposobienia”. Jeże przejdą tam przystosowanie do życia na wolności. Nauczą się jeść pożywienie, które będą musiały zdobywać w naturze.

LP.LP. (26)

Czytaj więcej »

Dzięcioł

Zostaw swój komentarz

Dzięcioła znalazłam pomiędzy blokami. Mocny wiatr spowodował, że ptak uderzył się w coś i stracił przytomność. Leżał na chodniku bez oznak życia. Podnosiłam go i  zabrałam do Przychodni.

dz

Czytaj więcej »

UWAGA MIŁOŚNICY ZWIERZĄT ! RATUJMY KONIE !

Zostaw swój komentarz

UWAGA MIŁOŚNICY ZWIERZĄT !
W TEJ SPRAWIE TRZEBA BYĆ JEDNOMYŚLNYM I ZROBIĆ WSZYSTKO,
ŻEBY NIE DOSZŁO DO TRANSPORTU KONI NA RZEŹ DO JAPONII. RAZEM MOŻEMY TEMU ZAPOBIEC.
Proszę podpisać petycje.
http://ratujkonie.pl/petycja-japonia/

„UWAGA!!!

EDIT: Dzięki Waszym działaniom udało się doprowadzić do szybkiej reakcji urzędnika państwowego, jednak nie satysfakcjonującej obrońców koni.

W związku z tym, że się nie zgadzacie z eksportem żywych koni do Japonii na rzeź, satysfakcjonująca dla nas wszystkich odpowiedź byłaby „zrywamy wszelkie ustalenia dotyczące eksportu koni rzeźnych do Japonii”, jednak taka odpowiedź nie nastąpiła, proszę przeczytajcie komunikat Głównego Lekarza Weterynarii (być może nie wszystkim jest wiadomo, że 8 lutego 2016r., został powołany na to stanowisko Włodzimierz Skorupski).
Wypowiedź Głównego Lekarza Weterynarii jest napisana bardzo dyplomatycznie, ludzkim językiem – jest to mydlenie oczu.

Czytaj więcej »

Powrót do góry