Przychodnia weterynaryjna Feniks

,

Chomisiowy sen…

Zostaw swój komentarz

Klatka jak na widać na zdjęciu jest duża. Domków jest cztery. Dziewczyn chomisiowych mieszka w niej razem 7 sztuk i nic sobie nie robią z luksusów i przestrzeni. Śpią stłoczone w dwóch domkach. Trzeba nogami się przytrzymywać żeby nie wylecieć na zewnątrz. Dwa domki zapchane na ful, a dwa stoją puste. W naszej Przychodni teoria chomika samotnika uległa degradacji :-) Dziewczyny świetnie się czują jak są razem. Można również już brać je na ręce, a nawet przytulać :-) Dużo kradną nam czasu wieczorami, bo niezwykle przyjemnie jest na patrzeć. Odniosłyśmy nielada sukces wychowawczy :-)

ch-23 ch-34

Czytaj więcej »

Nasze Panie Chomisiowe.

Zostaw swój komentarz

W dużej klatce pełnej atrakcji mieszkają w szóstkę Panie Chomisiowe.
Nie gryzą się, nie kłócą, nie ma między nimi waśni, bo nie mają na to czasu.
W klatce do dyspozycji chomisiowej zamontowane są półeczki, kołowrotek, rura do zjeżdżania, rulony.
Nie nudzą się to jest pewne. Staramy się dużo z nimi przebywać. W momencie, gdy się u nas zjawiły nie pozwalały się głaskać i bardzo stroniły od pieszczot.
Dużo pracy włożyłyśmy w to, żeby nasze chomisiowe stały się miłe.
Opłacało się, bo efekt jest i można już brać je na ręce :-)
Zapraszamy do adopcji naszych tłuściutkich dziewczyn chomisiowych.

Czytaj więcej »

Chomisia

Zostaw swój komentarz

Chomisia
Ze względu na liczne gryzione rany 10 lipca zamieszkała w naszej Przychodni biało-ruda chomiczka. Po okresie kwarantanny i leczenia mieliśmy szukać dla niej rodziny adopcyjnej. Chomisia jednakowoż miała inny plan na siebie.
Chomisia. (1)Chomisia.
W sobotę zakupiłyśmy jej klatkę z różnego rodzaju atrakcjami.

Czytaj więcej »

Chomik

Zostaw swój komentarz

Mały chomiczek trafił do naszej Przychodni, gdyż od kilku dni był osowiały.

Chomik (1)Chomik (3)

W celu dokładnego zbadania jamy ustnej trzeba było znieczulić zwierzaczka, gdyż z racji bólu nie pozwolił sobie na otwarcie pyszczka i obejrzenie ząbków.

Czytaj więcej »

Dekalog dobrego właściciela zajęczaka

Zostaw swój komentarz

Jeżeli zaobserwujesz zmiany w zachowaniu swojego pupila lub zauważysz niepokojące objawy mogące świadczyć o chorobie niezwłocznie udaj się do lekarza weterynarii specjalizującego się w gryzoniach. Są to małe zwierzaczki, u których proces chorobowy może bardzo szybko postępować. Im szybciej zaczniemy go leczyć tym szybciej znów będzie zdrowy i będzie mógł cieszyć beztroskim życiem…

Czytaj więcej »

Geriatria zajęczaków

Zostaw swój komentarz

Długość życia królików to 6-10 lat (choć zdarzają się i 14 letnie osobniki!). Jeżeli nie popełniono błędów w chowie, nie zdarzył się wypadek lub ciężka choroba, to może on osiągnąć wiek 10 lat. Najczęściej jednak jego życie dobiega końca po siedmiu latach. W wieku 4-5 lat trzeba zacząć częściej pojawiać się u lekarza na profilaktycznych badaniach naszego pupila. Lekarz będzie mógł w miarę wcześnie wykryć ewentualnie rozpoczynające się choroby. Po ogólnym badaniu, osłuchaniu, omacaniu powłok brzusznych lekarz zaleci odpowiednie badania.

Czytaj więcej »

Powrót do góry