Przychodnia weterynaryjna Feniks

Szycie opuszka

Kiedy pies pobiegnie w krzaki nie zawsze kończy się to szczęśliwym spacerem. Niestety ludzie wyrzucają śmiecie dokładnie wszędzie i te niebezpieczne dla życia i zdrowia zwierząt również. Nikt nie myśli o tym pozbywając się odpadów, że nie żyjemy na tym świecie sami i że otacza nas bardzo wiele żywych istot. Potłuczone szkło jest niezwykle niebezpieczne dla wszystkiego co żyje. Dla tego pieska przyjemny spacer z opiekunem zakończył się szyciem rany i  kilkudniowym leczeniem.

Opuszek (4)

Rana była głęboka. Dobrze, że tylko tak się to skończyło, czasem zwierze stanie na szkle tak niefortunnie, że przecina żyły.

Opuszek (2)Opuszek (1)

 

Człowiek któremu bliski jest świat zwierząt nie pozbywa się śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Nie chodzi tu tylko o zwierzęta udomowione. Często słyszymy niezwykle smutne opowieści od leśniczych, jak bardzo cierpi zwierzyna leśna w wyniku pozostawianych w lesie odpadów. Pokaleczone ciałka szkłami i innymi ostrymi odpadami, czy śmierć  w wyniku zjedzenia torebki foliowej, której zawartość była bardzo dla zwierzaka atrakcyjna. Trzeba o tym mówić, może to zmniejszy skalę cierpienia zwierząt w wyniku porzucanych przez ludzi odpadów.

Zdjęcia i tekst stanowią własność Przychodni Feniks. Prosimy nie kopiować.

Powrót do góry