Przychodnia weterynaryjna Feniks

,

Cialo obce w jelitach

Zostaw swój komentarz

Do naszej Przychodni trafił Kajtek od kilku dni apatyczny, z objawami wymiotów.

Gumeczka w jelitach (1)

Po wykonaniu szeregu badań – bad krwi, bad rtg i usg jamy brzusznej chirurg Magdalena Dąbrowska  zdecydowała, że niezbędna jest operacja.

Czytaj więcej »

Stomatologia

Zostaw swój komentarz

Mój pies u dentysty? Każdy z nas wie jak należy dbać o zęby. Uczymy się tego nawyku już od najmłodszych lat. Codzienne myjemy zęby, szczotkujemy, płuczemy jamę ustną, używamy nici dentystycznych, staramy się regularnie chodzić do dentysty…

Czytaj więcej »

Alergie u psów i kotów

Zostaw swój komentarz

Choroby skóry u psów i kotów stanowią dużą część problemów z jakimi udajecie się Państwo do lekarza weterynarii i są one często frustrującym problemem zarówno dla właścicieli jak i dla nas lekarzy, nie mówiąc już o zwierzaku. Wymagają one wykonywania czasami wielu badań dodatkowych w celu ustalenia przyczyny choroby, co spowodowane jest faktem, że u jednego zwierzęcia może występować jednocześnie kilka chorób skóry.

Czytaj więcej »

Dlaczego należy dbać o zęby psa i kota

Zostaw swój komentarz

Płytka nazębna – Jest to osad bakterii i resztek pokarmu zbierający się na powierzchni zęba. Pojawia się już w kilka godzin po wyczyszczeniu zębów. Jest punktem wyjścia wszystkich chorób przyzębia. Głównym sposobem zapobiegania problemom przyzębia jest ciągłe pozbywanie się płytki nazębnej.

Czytaj więcej »

Wszystko o pasożytach i odrobaczaniu zwierząt

Zostaw swój komentarz

Każde szczenię lub kocię rodzi się z glistami albo może zostać zarażone podczas karmienia przez matkę. Pozornie całkowicie zdrowy kot czy pies może być nosicielem pasożytów. Objawy chorobowe pojawiają się często dopiero w przypadku masywnego zarażenia. Warto więc znać kilka informacji na temat odrobaczania zwierząt.

Czytaj więcej »

Mity dotyczące kastracji

Zostaw swój komentarz

Kastracja i sterylizacja są nienaturalne,Owszem, są nienaturalne. Naturalna jest natomiast śmierć naszej suczki z powodu ropomacicza. Przecież leczenie tej śmiertelnej choroby też jest nienaturalne! Idąc tym tokiem rozumowania nie powinniśmy leczyć psów, kiedy zachorują, bo to niezgodne z naturą….

Czytaj więcej »

Powrót do góry
Pokaż/schowaj facebooka