Przychodnia weterynaryjna Feniks

Pisklak Kawki

Ten rok obfitował w pisklaki przynoszone do naszej Przychodni. Ptaki były zazwyczaj niedożywione i odwodnione. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stawianie pojemników z wodą dla ptaków, szczególnie w czasie upałów. Można też wieszać karmniki i sypać do nich nasionka, czy suszone owoce w zależności jaki gatunek jest w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Kiedy jest okres wylęgów nasza pomoc będzie bardzo przydatna, bo ma szanse na przeżycie większość otaczających nas ptasich rodzin.

kawka (2)             kawka (4)

Ptaki się przyzwyczajają do tego, że gdzieś jest dla nich naszykowane jedzonko. Zostawiają sobie tylko tyle siły, ile potrzeba żeby doleciały do karmnika. Jak więc się podejmujemy karmienia szczególnie w okresie jesienno -zimowym, to trzeba zdawać sobie sprawę, co się stanie jeśli zrobi się przerwę w dostarczaniu pożywienia.

kawka (9)             kawka (11)

Malutka Kawka ze zdjęć umieszczonych poniżej na szczęście przeżyła, ale udało się ją uratować jako jedną z nielicznych. Ludzie przynosili nam tak odwodnione ptaki, że nie mogliśmy im pomóc i umierały z wycieńczenia. A wystarczyło dla ich rodziców postawić wodę, to przecież nie jest wiele, a życie bez wody nie istnieje.

Ptaki, to bardzo wdzięczni pacjenci. Moja Babcia mówiła, że ptaki to posłańcy Anioła i trzeba o nie dbać, bo przynoszą dobrą wiadomość. Kiedy się o nie nie dba, przychodzi zamiast dobra zupełnie coś innego i nie koniecznie się tego oczekuje.

Powodzenia ptaszku

Zdjęcia i tekst stanowią własność Przychodni Feniks. Prosimy nie kopiować.

Powrót do góry