Przychodnia weterynaryjna Feniks

Kot Filip

Często koty są bardzo łakome, a opiekunowie chętnie rozpieszczają swoich mruczących przyjaciół różnymi pychotkami. Pomalutku przybierają na masie. Zanim się spostrzeżemy robią się z nich kulki. Pięknie wygląda taki koci Gerfield. Niestety dla kota jest to bardzo niebezpieczne i wiąże się z wieloma chorobami.
Filip też był taką kuleczką, a jego waga wynosiła dziesięć kg.

Kot Filip

Miał dopiero dziesięć lat i sporo życia przed sobą. Niestety jego organizm nie poradził sobie ze skutkami otyłości. Zanim więc podamy kolejną porcję smakołyków naszemu pupilowi dobrze jest pomyśleć o tym ile czasu chcielibyśmy, żeby jeszcze z nami spędził. Każdy kilogram, to krótsze życie. Trzeba przeanalizować codzienną dietę kota. Jeżeli po przeanalizowaniu jadłospisu i masy ciała dojdziemy do wniosku, że kota jest troszkę dużo dobrze jest udać się po poradę do lekarza weterynarii i zacząć działać.

Kot Filip (3)     Kot Filip (2)

Kot z mniejszą wagą jest bardziej aktywny. Chętniej się bawi, bierze udział w życiu rodziny i posiada większą odporność dzięki temu ma mniejsze skłonności do chorób. Życie to dar najcenniejszy i trzeba o nie dbać. Opiekun zwierzęcia stanowi o jego zdrowiu. mniej pychotek, to mniej kilogramów. A mniej kilogramów, to dłuższe wspólne życie.

 

 

 

Zdjęcia i tekst stanowią własność Przychodni Feniks. Prosimy nie kopiować.

Powrót do góry